»Povezani z ljubeznijo«

V torek, 14. 2., smo imeli kulturni dan, ki smo ga poimenovali »Povezani z ljubeznijo«. Najprej smo ob malici poslušali radijsko oddajo, nato pa so si učenci prvih dveh triad ogledali film Gnomeo in Julija, učenci tretje triade pa predstavo Romeo in Julija, ki so jo v angleškem jeziku uprizorili devetošolci in en osmošolec. Sledilo je poustvarjanje, v okviru katerega so mlajši učenci izdelali razredno palčkovo deželo, starejši pa so prebrali in dramatizirali eno izmed pesmi, ki jih je v pesniški zbirki Romeo in Julija iz sosednje ulice izdal Vinko Möderndorfer. Ob koncu smo se vsi zbrali v telovadnici in uživali ob nastalih stvaritvah. Da je bilo res zabavno, si lahko pogledate v spodnjem filmčku.