»Vrečka dobrote«

Učenci 6. b razreda smo v mesecu decembru skupaj prebrali knjigo Boštjana Gorenca Pižame z naslovom Botrovo darilo. Prav v tej knjigi pa smo se srečali s projektom BOTRSTVO, ki je pod okriljem Zveze prijateljev mladine Ljubljana Moste – Polje, nastal leta 2010. Pripravili so ga v želji, da bi pomagali otrokom in mladostnikom, ki so se znašli v materialni stiski. S pomočjo »botrov« otroci in mladostniki dobijo priložnost za ustvarjanje lepše prihodnosti, se izobražujejo, razvijajo svoje talente in so lahko enaki svojim vrstnikom v domačem okolju.

Šestošolci smo se dogovorili, da se bomo v letošnjem decembru odrekli medsebojnemu obdarovanju v razredu. S svojim »sladolednim« eurom bomo v projektu Botrstvo kupili Vrečko dobrote, razredničarka in sorazredničarka pa bosta dodali še svojo.

Mi smo z nakupom naredili nekaj dobrega, Vrečki dobrote pa bosta odpotovali k družinam otrok iz programa Botrstvo in jim polepšali praznični čas.

Za 6. b pripravila Izak in Nal.