Ustvarjajmo v tujem jeziku

V četrtek, 20. 4. 2023, so se devetošolke Amelie Dejak, Maruša Kuhar in Hana Grobelnik, skupaj z mentoricama Natalijo Sevnik Leber in Sergejo Harinski, udeležile zaključne delavnice natečaja Ustvarjajmo v tujem jeziku, ki ga vsako leto organizirata Gimnazija ŠC Velenje in Medobčinska zveza prijateljev mladine Velenje. Letošnji temi natečaja sta bili »Friends make life a lot more fun«, o kateri sta pisali Hana in Maruša in »Without fear there cannot be true courage«, kjer je zgodbo spisala Amelie. Učenke so v uvodnem delu in po nagovoru ravnateljice Gimnazije ŠC Velenje prejele priznanja za sodelovanje in knjižno nagrado, nato pa so se z dijaki gimnazije in učenci drugih sodelujočih šol udeležile delavnic v angleškem jeziku, kjer so se pogovarjali o različnih temah. Učenke so bile s projektom ter zaključno delavnico zelo zadovoljne, prav tako mentorice, saj smo mnenja, da tovrstni natečaji spodbujajo pri mladih kreativnost, sodelovanje ter dodatne možnosti druženja s sovrstniki iz drugih okolij.