Šola v naravi Peca – 3. dan

Poleg dopoldanskih dogodivščin na snegu, kjer je še ena skupina smučarjev z gondolo odšla na višje ležeče proge, kjer so doživeli pravo zimsko idilo, saj so se ob rahlem sneženju pogumno spuščali po belih poljanah in urili svoje smučarske oz. borderske spretnosti, smučarji začetniki, ki so ostali na nižje ležečih progah, pa so ob sončnem vremenu dobro usvojili vožnjo z vlečnico in tudi pri spustu navzdol jim je vedno boljše šlo, smo se po kosilu odpeljali v deželo škrata Perkmandeljca, ki domuje v podzemlju Pece oz. v rovih opuščenega mežiškega rudnika. Prijazna rudarja sta nam predstavila pestro zgodovino samega rudnika in težko delo rudarjev. Celotno potepanje pa smo zaokrožili z adrenalinsko vožnjo v starih rudniških vagonih.

Po večerji smo pod vtisi mežiškega škratka nadaljevali s pantomimo; drug drugega smo izzvali v prepoznavanju različnih pravljičnih junakov.

Tako je minil že 3. dan naše šole v naravi, kjer res neizmerno uživamo in si nabiramo novih znanj in izkušenj.

Špela Vadlan Jaušovec