S predsednikom države sestavljal Lego kocke

UNICEF je v letošnjem letu razpisal natečaj z naslovom V kakšnem svetu si želimo odraščati otroci. Otrokom so dali možnost in priložnost, da se likovno izrazijo in s svojim likovnim delom opozorijo na to, da vsi otroci še vedno nimajo enakih možnosti.

Z otroki 1. razreda OPB na POŠ Trje smo ustvarjali in na natečaj s pomočjo staršev poslali fotografije otroških del.

Izmed ogromno likovnih izdelkov, je bil izbran in nagrajen, naš prvošolec, Maj Pemič. Ustvaril je likovno delo z naslovom Želim si odraščati v svetu, kjer je lepo in se igramo ter gradimo mostove.

V sredo, 20. 11. 2019, na dan, ko je Generalna skupščina Združenih narodov z resolucijo št. 44/25 pred tridesetimi leti sprejela Konvencijo o otrokovih pravicah, je skupaj z mamo in očetom obiskal zaključno prireditev, ki je potekala v Predsedniški palači v Ljubljani. Udeležil se je posebne kreativne delavnice s kockami LEGO SERIOUS PLAY, kjer je z ostalimi devetimi nagrajenci in s predsednikom države, Borutom Pahorjem, ustvarjal svet, v katerem želi odraščati.

Čestitamo.

Zapisala: Teja Plešnik