Razstava “Pot knjige” v šolski knjižnici

V  teh dneh na šoli gostimo razstavo z naslovom Pot knjige, ki nam jo je posodila Javna agencija za knjigo RS. Razstavo so si ogledali učenci od 1. do 9. razreda.

S četrtošolci OŠ Petrovče in POŠ Trje smo ob tej priložnosti izvedli kar celoten dan dejavnosti na temo knjige. Pripravili smo pet delavnic, kjer so učenci:

• spoznali preteklost knjige: pisne podlage, tinte in barvila, oblike knjig …;
  • raziskovali rojstvo knjige od ideje do bralca: delavnico so ob postavljeni razstavi vodile sedmošolke Neli, Taja in Ema Nana;
  • ustvarjali lasten strip;
  • izdelali platnice za razredni strip;
  • zaplesali v “Deželo branja.«

Tako smo se skrbno pripravili na druženje z avtorjem stripov in razstave Pot knjige, gospodom Žigom X Gombačem, ki nas je obiskal v ponedeljek zjutraj. Naše druženje je potekalo v šolski knjižnici, kjer nas je gost razveselil z novimi zgodbami, učenci pa so avtorja presenetili z uvodnim programom in plesom. Z vsemi dogodki smo obeležili tudi oktober, mesec šolskih knjižnic. In tokrat je bilo pri nas zares živahno.

Tatjana Krajnc Barič in Maja Bubik Polovšak