Petrovška plesna preizkušnja

V četrtek, 19. maja, je na Osnovni šoli Hruševec-Šentjur potekal Šolski plesni festival. Tekmovanja so se udeležile tudi učenke naše šole.

Sedem tekmovalk 2. triade se je pomerilo v plesnih stilih hiphop, pop in latino. V konkurenci štirih različnih šol so naši učenke in učenec dosegli odlične rezultate. Sodnike so navdušili s svojimi plesnimi gibi in energijo ter tako zasedli prvih pet mest. Naslov regijske prvakinje si je pridobila Maša Lesjak, drugo mesto je osvojila Lia Ašenberger, na tretjem mestu pa je ponosno stala Taja Strojin.

Odlično so se odrezale tudi učenke 3. triade – prav tako v solo nastopih. Domov je zlato prinesla Amelie Dejak.

Poleg posameznih nastopov so se učenke pomerile tudi v plesni produkciji. S točko “Life in a suitcase” so si priplesale drugo mesto in vstopnico za državno prvenstvo, ki bo potekalo 1. junija.

Obe ekipi sta dosegli prvo mesto v skupinskem seštevku točk. Za solo plesalke 2. triade se letošnje plesno popotovanje tukaj konča, učenke 3. triade pa čaka še ena preizkušnja, in sicer državno prvenstvo.

Držimo pesti, da se dekleta dobro odrežejo.

Uma Marija Kainz, 9. c