“London baby – part 1”

Obstaja rek “When you get tired of London, you get tired of life,”zato smo se devetošolci in učiteljice odločili, da to tudi preizkusimo. Našo predanost smo dokazali že s tem, da smo ob 4.20 z avtobusom odšli izpred šole proti dunajskemu letališču. Vožnja je trajala slabe štiri ure, ki bi jih morali prespati.

Po nastanitvi po sobah smo dobili navodila za podzemno železnico, s katero smo se odpravili do

Buckinghamske palače, ki ima 750 soban in v njej dela 350 ljudi, en sam človek pa je zadolžen za rocno navijanje ur po celi palači. Poklicala nas je tudi kraljica Elizabeta in nam sporočila, da nas ne more sprejeti, saj ima druge obveznosti. Po preckanju kraljevega St. James parka smo obiskali British Museum, sledil je ogled trga Piccadilly Circus, sprehodili smo se skozi China town, se dobro navečerjali in odšli prijetno utrujeni proti hotelu na nočni počitek.